Pożegnania nadszedł czas...

„Nie do wiary jak szybko płynie czas,

wczoraj mali, dziś dorosły świat”.

26 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy 140 maturzystów. Były chwile wzruszeń podczas wręczania świadectw, wyróżnień i podziękowań.

Z najwyższą średnią 5,53 i tytułem Primus Inter Pares kończą edukację w liceum: Olga Sikorska z 4E i Justyna Boniak z 4F, które z rąk Pani Starosty otrzymały nagrody.

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali również:

z 4AB: Weronika Zaraś, Maja Dukat, Natalia Nowak, Nicola Romańczuk, Dominik Stańko, Patrycja Mendelewska, Julia Lis i Tobiasz Wicher

z 4C: Alicja Przewoźna, Mikołaj Raś, Karolina Barłóg, Karolina Karabasz, Jagoda Dłużewska

z 4D1: Martyna Stachowiak

z 4E: Barbara Hazak, Mikołaj Stachowiak, Aleksandra Flis, Kamil Rakowski

z 4F: Oliwia Wieczorek, Aleksandra Nowicka, Malwina Jarysz, Zofia Metler, Albert Mikołajczak, Sandra Paczkowska, Natalia Wacławik.

Podczas uroczystości uhonorowano w szczególny sposób wyróżniających się sportowców. Statuetkę za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz zajmowanie wysokich miejsc na arenie wojewódzkiej i krajowej otrzymali: Hanna Biniakiewicz, Lena Henschke, Karolina Karabasz, Jagoda Dłużewska, Adrian Pyliński, Małgorzata Piechota, Natalia Wójcik, Mikołaj Kasprzak, Kacper Wysocki, Marcin Woźny, Karol Podgórski, Adam Zerbin, Miłosz Zawartowicz, Wojciech Woźny, Wiktoria Muszczek, Nadia Bączkowska, Agata Zwierzyńska, Wiktor Kierzek. Listy gratulacyjne otrzymali sportowcy: Maja Dukat, Dominika Chudziak, Weronika Zaraś, Natalia Noawk, Maciej Kaput, Jędrzej Adamczewski, Maja Czajka, Antonina Chałupka, Nikola Soloch, Wiktoria Spychaj, Jakub Lepa, Błażej Hirszfeld, Maciej Łukaszyk, Nikodem Jonas, Jakub Bartkowiak.

Pożegnanie było okazją do przypomnienia zasług edukacyjnych absolwentów, które przyczyniały się do rozsławiania dobrego imienia szkoły, podziękowania uczniom zaangażowanym w pracę w Samorządzie Uczniowskim, w Klubie Przyjaciół Książki, udzielającym się w akcjach wolontariatu Szkolnego Koła Caritas, szkolnym sprzętowcom, a także nagrodzenia laureatów Szkolnego Konkursu Czytelniczego z języka angielskiego „Reading in English”.

Drodzy Maturzyści, życzymy Wam sukcesów na maturze, wytrwałości i determinacji w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów. Trzymamy kciuki za Wasz sukces!