Wystawa

Drodzy Absolwenci, Koleżanki i Koledzy!

W związku z rozpoczęciem przygotowań do obchodów 100-lecia Zespołu Szkól nr 1 im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach zwracamy się do Was z prośbą o przejrzenie domowych archiwów czy skrzyń z pamiątkami w poszukiwaniu dokumentów lub przedmiotów związanych z nauką w naszym gimnazjum i liceum. Wszelkie kroniki, fotografie, zeszyty, wypracowania, podręczniki, mundurki, tarcze szkolne, trofea konkursowe lub inne znaleziska będą dla nas cenne, ponieważ wzbogacą przygotowywaną na tę okoliczność wystawę.

Prosimy o dostarczenie owych pamiątek do szkolnej biblioteki. Zbierze i zabezpieczy je pani Dorota Dekiert. Aby jednak mogły one wrócić do właściciela, muszą być opatrzone jego imieniem i nazwiskiem. Mile widziany będzie też krótki opis dostarczonej pamiątki, który ułatwi nam pracę przy aranżacji wystawy.

Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

Pozdrawiamy

organizatorzy wystawy: