KADETKI I KADECI UKS SZAMOTULANIN W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH

Niezmiernie miło nam poinformować, że zarówno uczennice, jak i uczniowie naszej szkoły w rozgrywkach klubowych reprezentujący UKS SZAMOTULANIN Szamotuły po pełnych emocji i pięknych akcji meczach w dniu 9 stycznia zapewnili sobie awans do turniejów finałowych Mistrzostw Wielkopolski Kadetek i Kadetów !!

Kadetki trenujące pod okiem trenerów Dariusza Ciszaka i Kazimierza Fabina do utrzymania 1 miejsca w grupie i tym samym awansu do finału w środowym meczu potrzebowały wygranych dwóch setów. Nasze dziewczyny rozpoczęły mecz bardzo dobrze i pewnie wygrały pierwszą partię 25:17, a kolejną 25:21. Po dwóch setach pewne awansu do finału województwa dziewczyny postawiły "kropkę nad i" wygrywając trzecią partię 25:23 i cały mecz 3:0. W 10 meczach ligowych nasze uczennice wygrały aż 9 spotkań i zameldowały się w najlepszej czwórce województwa!

Równolegle do meczu dziewczyn rywalizowali kadeci trenujący pod okiem trenera Łukasz Klapczyńskiego i Doroty Szyszki, którzy po niedzielnym zwycięstwie 3:2 w Turku do awansu do turnieju finałowym w rewanżu potrzebowali zwycięstwa. Mecz rozpoczął się nie najlepiej i w pierwszym secie przegrywaliśmy już 20:24, aby w końcówce odnieść zwycięstwo 30:28. Kolejne partie, to gra punkt za punkt niestety z końcówkami na korzyść zespołu z Turku 24:26, 24:26. Czwarta partia, to prawdziwa gra nerwów zakończona sukcesem i zwycięstwem 25:22. W decydującym tie-breaku wygrywamy 15:13 i również kadeci awansują do grona finalistów Mistrzostw Wielkopolski.

BRAWO !!

Osiągane rezultaty z całą pewnością są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się rozgrywkami szkolnymi.

W skład kadetek wchodzą między innymi nasze uczennice: Aleksandra Roszak, Jagoda Szybińska, Natalia Szybińska, Marta Dyzert, Gabriela Jędrzejczak, Michalina Prętka, Jagienka Piątkowska, Jagoda Łucak, Zuzanna Pieniak, Olga Kędziora, Oliwa Bąkowska, Kornelia Ziętkiewicz.

W skład zespołu kadetów wchodzą między innymi nasi uczniowie: Kamil Małecki, Tomasz Szymlet, Kacper Jokiel, Konrad Chybowski, Tomasz Greczka, Miłosz Pilc, Sławomir Luter, Nikodem Wiśniewski, Jakub Szelągiewicz