Młodzicy MKS „Baszta” Szamotuły w czubie!

W sobotę 8 września 2018 roku na stadionie poznańskiego POSIR-u odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Nasz klub reprezentowała grupa sześciu zawodników w składzie: Laura Kowalak, Aleksandra Łuczak, Maciej Dudziak, Mikołaj Nykaza, Miłosz Orlik, Jakub Jędrzejczak, Kacper Szczurek. Najlepszą lokatę zajął Maciej zdobywając brązowy medal w biegu na 100m z rezultatem 11,69. W rzucie oszczepem Mikołaj zajął bardzo dobre 6 miejsce posyłając sprzęt na odległość 39,95m. W biegu na 1000m Kacper po wyczerpującym biegu zajął 8 miejsce z nowym rekordem życiowym 2:55,61, lepszym o 8 sekund od poprzedniego! Miłosz w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę zawieszoną na 160cm zajął 12 lokatę. W biegu na 600m Jakub z czasem 1:34,14 uplasował się na 7 miejscu. Aleksandra z czasem 13,44 w biegu na 100m kobiet otarła się o finał, ostatecznie zajmując bardzo dobre 10 miejsce. Wynik 1:58,53 w biegu na 600m kobiet osiągnęła Laura. Wszyscy zawodnicy są uczniami klasy sportowej – 3gE Zespołu Szkół Nr 1 w Szamotułach. Trenerem głównym jest Pani Dominika Olejnicka, natomiast wspomagają ją: w skoku wzwyż - Pani Janina Zielińska oraz w rzucie oszczepem – Krzysztof Unger.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!