PROJEKT FUNDACJI ING DZIECIOM

W okresie od kwietnia do czerwca br. uczniowie klasy 7 sms oraz ich rodzice uczestniczyli w projekcie wolontariackim realizowanym ze środków Fundacji ING Dzieciom pn."Wspieramy siatkarki i lekkoatletów z kl. 7 Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szamotułach ". Celem projektu było odnowienie sali biologicznej, zakup strojów sportowych dla siatkarek i lekkoatletów uczestniczących w projekcie, przeprowadzenie lekcji finansów i bankowości oraz integracyjny mecz siatkówki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, wychowawczyni kl.7sms oraz wolontariuszy z ING Banku Śląskiego udało się zrealizować wszystkie etapy projektu. Remont klasy przeprowadzony przez rodziców, uczniów i wolontariuszy z ING Banku Śląskiego był pierwszym etapem. Ze środków Fundacji ING zakupione zostały farby, fototapeta, przedmioty potrzebne do remontu oraz stroje sportowe. Akcja wynoszenia mebli, malowania i gruntownego sprzątania łącznie z czyszczeniem ptaków odbyła się w weekend 5-7 kwietnia. Drugim etapem było meblowanie odnowionej klasy. Szkoła wniosła swój udział w projekt w postaci zakupienia nowych mebli i tablicy. Skręcaniem nowych mebli również zajęli się rodzice i uczniowie. Ostatnim etapem projektu była lekcja finansów, która odbyła się 6 czerwca w odnowionej sali biologicznej oraz mecz integracyjny, w którym młodzi sportowcy po raz pierwszy wystąpili w nowych strojach zakupionych ze środków Fundacji ING Dzieciom. Zajęcia z bankowości przeprowadzone przez pracowników banku o oszczędzaniu, tworzeniu własnego budżetu, działalności banku oraz o zagrożeniach w sieci w przystępnej formie przybliżyły młodzieży trudne zagadnienia. Po zajęciach odbył się mecz dwóch wspaniałych drużyn: uczniowie klasy 7 sms kontra rodzice, wychowawczyni i wolontariusze banku ING. Organizacją tej sportowej walki zajęło się grono trenerskie. Potyczki sportowe były pełne emocji: 1 set wygrała młodzież, 2 dorośli, a w 3 secie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść siatkarek i lekkoatletów kl. 7 sms.

Wspólna praca i zabawa uczestników projektu wpłynęła na integrację całego zespołu, wzmocniła więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz była imponującą lekcją wychowawczą dla młodzieży. Czas spędzony przy realizacji projektu zaowocował pięknym pomieszczeniem, które będzie służyło młodzieży przez długie lata.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu !!!!!!!