Szkolny Dzień Kariery 2018

W środę 12.12.2018r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Kariery. Tego dnia gościliśmy przedstawicieli następujących szkół oraz instytucji: ZSnr2, ZSnr3, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych oraz Punktu Pośrednictwa Pracy OHP. Pomagali nam oni w realizacji dużego projektu adresowanego do wszystkich uczniów naszej szkoły tj. Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum. Miał on na celu wsparcie młodzieży w podejmowaniu decyzji edukacyjno – zawodowych.

Nasi goście przygotowali stoiska wystawiennicze oraz różnorodną ofertę zajęć. Były to m.in. ciekawe wykłady, zajęcia warsztatowe, prezentacje szkół oraz badania zawodowe. Młodzież korzystała także z konsultacji indywidualnych.

Projektowanie przyszłości edukacyjno – zawodowej to niełatwe zadanie, z którym trzeba się zmierzyć. Mamy nadzieję, że zrealizowany projekt pomógł naszym uczniom w podejmowaniu trafnych decyzji w obszarze wyboru szkoły, zawodu i wejścia na rynek pracy.