Uroczyste otwarcie Hali Sportowej „Szamotulanka”

W piątek 9 listopada w obecności przedstawicieli władz oraz znamienitych gości nastąpiło uroczyste otwarcie hali sportowej przy naszej szkole. To szczególne święto dla całej społeczności szkolnej, kiedy spełniły się marzenia o hali sportowej. Mamy piękny, nowy obiekt, który jest uzupełnieniem dla istniejącego zaplecza sportowego budynku szkoły, tworząc bez wątpienia bazę sportową na miarę XXI wieku.

Na hali o wymiarach 44x30 m, dzięki kurtynom grodzącym można jednocześnie rozgrywać trzy mecze siatkówki lub dwa koszykówki, ale też pograć w piłkę nożną lub ręczną czy też uprawiać lekką atletykę. Obiekt połączony ze szkołą jest wyposażony w szatnie, toalety, pomieszczenie dla trenerów oraz magazyn na sprzęt sportowy, dysponuje również przenośnymi trybunami, z których publiczność może obserwować zmagania sportowe. Jest w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzięki hali sportowej zdecydowanie poprawią się nam warunki podczas lekcji wychowania fizycznego, umożliwiając uczniom prezentowanie w pełni swoich umiejętności sportowych i rozwijania zainteresowań. To będzie również miejsce zawodów sportowych, uroczystości szkolnych, koncertów, przedstawień teatralnych, prelekcji.

W trakcie uroczystości otwarcia hali sportowej Starosta Powiatu Szamotulskiego Pan Józef Kwaśniewicz przekazał Pani Dyrektor symboliczny klucz do hali. Symbolicznym przypieczętowaniem otwarcia hali sportowej był również strzał do bramki oddany przez Pana Starostę.

Uroczystość uświetnił występ Zespółu Mażoretki Miraż z Wronieckiego Ośrodka Kultury oraz pokazy sportowe lekkoatletek i lekkoatletów oraz siatkarek i siatkarzy – młodzieży szkolnej z klubów sportowych: MKS „Baszta”, UKS „Szamotulanin” i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Uroczystość zakończyła „belgijka” wykonana przez uczniów.