WROCŁAWSKIE ZOO – lekcja biologii w terenie

13 września 2021 roku uczniowie z klasy 2D2, 3C i 3D uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych na terenie Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Zajęcia pt "Bliskie spotkania z małpami” przeprowadzone przez pracowników Działu Dydaktycznego odbyły się w budynku Małpiarni, w Pawilonie Małp Człekokształtnych oraz przy wybranych wybiegach zewnętrznych. Oprócz wiadomości i ciekawostek dotyczących ssaków z rzędu naczelnych młodzież miała okazję dokładnie przyjrzeć się naszym krewnym.

Oprócz nietypowej lekcji biologii uczniowie w czasie spaceru po terenie zoo zapoznali się z różnorodnością zwierząt oraz podziwiali florę i faunę Czarnego Lądu w Afrykarium.

Piękna pogoda, dobre humory, ciekawe zwierzęta oraz atrakcyjne otoczenie wpłynęły na to że czas minął szybko i przyjemnie.