Czytanie łączy pokolenia

Młodzież naszej szkoły włączyła się w projekt prowadzony przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. W czwartek 14 marca odbyło się w naszej bibliotece szkolnej spotkanie seniorów - studentów UTW. Tym razem role się zamieniły. Dzieci i wnuki czytały lektury z dzieciństwa swoim dziadkom. Dzięki wyobraźni wszyscy mogliśmy przenieść się do fantastycznego świata pełnego wróżek, smoków, czarownic i krasnoludków. Zebrani wysłuchali opowieści o: Kopciuszku, Krasnoludkach i sierotce Marysi, podania o Lechu, Czechu i Rusie, fragmentów Pana Tadeusza, Trylogii, Pani Twardowskiej, Katechizmu polskiego dziecka, Starej baśni.

W ten sposób wszyscy dzięki pięknej literaturze wróciliśmy do czasów własnego dzieciństwa i młodości.