Aktualności

17.05.2019 | 17:19

ZS nr 1 w Szamotułach MISTRZEM WIELKOPOLSKI !!!

Kapitalne wieści z Krotoszyna, gdzie nasi uczniowie zostali MISTRZAMI WIELKOPOLSKI w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej !❗❗❗

W półfinale nasi zawodnicy pewnie pokonali zespół z Leszna 2:0, a następnie takim samym stosunkiem setów zespół z Krotoszyna !proxy?sig=dd3020c3bf4bcc69aeaf2a394b35dd3a2a7ec3c2bdc67a422d6b4adfc93f77a2&url=aHR0cHM6Ly9zdGF0aWMueHguZmJjZG4ubmV0L2ltYWdlcy9lbW9qaS5waHAvdjkvdGIwLzEuNS8xNi8xZjYwOS5wbmc=
Nasi uczniowie zostali również wyróżnieni nagrodami indywidualnymi:

MVP turnieju - Kamil Małecki ❗❗❗
Najlepszy blokujący - Miłosz Pilc ❗❗❗
Najlepszy rozgrywający - Nikodem Wiśniewski ❗❗❗

Skład zespołu:

Chybowski Konrad

Greczka Tomasz

Jackowski Filip

Jokiel Kacper

Luter Sławomir

Łączkowski Krzysztof

Małecki Kamil

Orlik Miłosz

Pilc Miłosz

Pospieszny Mateusz

Szelągiewicz Jakub

Szymlet Tomasz

Wiśniewski Nikodem

Trenerzy:

Ciszak Dariusz

Klapczyński Łukasz

Serdecznie gratulujemy

16.05.2019 | 8:19

Wręczenia nagród w XVI Konkursie Literackim "O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę"

Dnia 10 maja odbyło się we Wronkach uroczyste ogłoszenie wyników XVI Konkursu Literackiego o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę.

W tym roku uczestników konkursu poproszono o napisanie opowiadania w formie zapisków jednego z naszych „braci mniejszych”, jak św. Franciszek nazywał zwierzęta. Nadesłano wiele prac z całego powiatu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury bardzo wysoko oceniło teksty uczniów naszego liceum. Zdobyliśmy niemal wszystkie przyznane nagrody!

  • Złotą Wronę otrzymała Zuzanna Dukat z klasy II C
  • Srebrną WronęKrzysztof Bernady z klasy II B
  • Brązową WronęAlicja Kaczmarek z klasy I D
  • dwa z czterech przyznanych wyróżnień również zdobyły nasze uczennice: Zuzanna Osyda z kl. II C oraz Anna Rudzińska z klasy I D.

Zuzanna Dukat otrzymała także wyróżnienie za piękne, wyraziste przeczytanie swojego tekstu podczas finałowej gali.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

14.05.2019 | 13:28

Kangur 2019

Miło nam poinformować, że w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" spora grupa naszych uczniów odniosła sukces. I tak w kategorii klas 7z kl.7SMS Amelia Dombrowska - wyróżnienie, w kategorii klas 3 gimnazjum z klasy 3gA: Arkadiusz Wargacki - wynik bardzo dobry, Błażej Brzewiński i Mikołaj Popowski - wyróżnienie, w kategorii klas I liceum z klasy 1A Patryk Osiak - wyróżnienie, w kategorii kals II i III liceum: z klasy 2A Natalia Adamska wynik bardzo dobry, z byłej klasy 3A: Paweł Filipiak - wynik bardzo dobry, Mikołaj Żurawski - wyróżnienie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

13.05.2019 | 20:31

Euroweek? - polecam!

Podczas wycieczki do Kotliny Kłodzkiej w dniach 05 – 09.05.19. klasa 2c wraz z opiekunami R. Popowską i J. Jędrzejczak postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym. Oprócz integracji klasy podczas wyjazdu, możliwości zwiedzania Kłodzka i spędzania czasu na łonie natury w malowniczo położonej Różance niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej, młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy z Birmy, Kosowa, Włoch, Meksyku, Dominikany, Indonezji, Argentyny, Armenii itd. w ramach programu ‘Szkoła Liderów’ Fundacji Euroweek.

Dzięki międzynarodowemu towarzystwu nie zabrakło możliwości do szlifowania umiejętności komunikacji w języku angielskim i hiszpańskim, młodzi ludzie rozwijali świadomość kulturową poznając zwyczaje wielu krajów jednocześnie bawiąc się i tańcząc w rytm salsy, meksykańskich tańców weselnych czy współczesnych hitów. Ciekawe okazały się również zajęcia coachingowe w ramach doradztwa zawodowego (uczniowie tworzyli własne business plany), rozwoju osobistego, kształtowania umiejętności efektywnego zarządzania zespołem oraz pracy w grupie. Już dziś zapraszamy chętnych do udziału w podobnych warsztatach w przyszłym roku!! Klasa 2c poleca!!

Oto kilka słów na temat Programu Euroweek dla zainteresowanych:

Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.[…]

Dodatkowo, aby podnieść sprawności intelektualne i kreatywność uczestników, program obejmuje różnorodne warsztaty i zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności, zarządzania projektami, debat, uchodźstwa, stereotypów, porównań tematycznych i wielu, wielu innych. Oczekiwanym efektem po zakończeniu działań jest zdolność uczestników do krytycznego myślenia i otwartość, pozwalająca na analizę pozyskanych informacji […]

Informacje szczegółowe: https://euroweek.pl/pl/

12.05.2019 | 12:18

Dzień Delty

Dnia 10 maja klasa 2A brała udział w wykładach na UAM na Wydziale Matematyki i Informatyki w Dniu Delty. Wykłady rozwijały umiejętności matematyczne oraz informatyczne. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących podstaw elektroniki.

10.05.2019 | 9:00

Ogłaszamy nabór do UKS Szamotulanin

Serdecznie zapraszamy na treningi naborowe do UKS Szamotulanin dziewczyny i chłopców z roczników od 2002 do 2010. Szczegóły na plakacie.

Lubisz grać w siatkówkę? Zapraszamy!

06.05.2019 | 23:19

Matura 2019

Wolność i samotność - to zagadnienia, z którymi przyszło się zmierzyć tegorocznym maturzystom piszącym egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. W kolejnych dniach matematyka, język angielski, biologia, chemia, język niemiecki... Życzymy powodzenia!

28.04.2019 | 18:17

Koala dla szkół średnich

Dnia 25.04.2019r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał wojewódzkiego konkursu Koala (KOmbinatoryka-Algorytmika_LogikA). W kategorii szkół średnich szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2A: Agata Buchwald, Małgorzata Kalotka, Zofia Kalotka i w zastępstwie Natalii Adamskiej - Jan Woźniak. Drużyna zajęła trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

28.04.2019 | 15:25

Nowy plan

Przypominamy, że pod linkiem http://zs1szamotuly.edupage.org/timetable/ można zapoznać się z nowym planem lekcji obowiązującym od 27.04.2019r.

W poniedziałek (29.04) lekcje odbywać się będą według nowego planu.

27.04.2019 | 19:42

Szkoła na całe życie...

W piątek 26 kwietnia 119 tegorocznych maturzystów zakończyło etap licealnego życia. W obecności gości: Starosty Powiatu Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak, Dyrektora Wydziału Edukacji Pana Jana Stefaniaka, Prezesa Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Pana Pawła Mordala, rodziców, dyrekcji, wychowawców i nauczycieli nastąpiło podsumowanie trzech lat pobytu w szkole, uroczyste wręczenie świadectw, nagród i statuetek za osiągnięcia sportowe oraz ślubowanie maturzystów na sztandar szkoły. Miano najlepszego absolwenta uzyskał Paweł Filipiak. Z bardzo wysokimi wynikami ukończyli szkołę:Kamil Niżnik, Klaudia Gruszczyńska, Daria Spychała, Julia Garczyńska, Laura Mirek, Konrad Niedzielski, Natalia Bartkowiak, Florentyna Fietz, Weronika Pawlak, Adrianna Skórnicka, Wiktoria Meller, Kamil Spychała, Mikołaj Żurawski,Natalia Dymek, Paulina Trzybińska, Olga Orzechowska, Zuzanna Włodarczyk, Marta Drzewiecka, Oliwia Napierała, Klaudia Golon, Dominika Telak, Patrycja Kaźmierczak, Patryk Dziewiszewski, Martyna Spychała, Witczak, Marta Bartkowiak, Kinga Łączkowska i Michalina Szymczak. Ich nazwiska zostały wpisane do Złotej Księgi Absolwentów.

Z ust Pani Dyrektor Justyny Szaniawskiej - Budaj padły słowa uznania dla osiągnięć naukowych i sportowych absolwentów, ich pracy charytatywnej, wolontariatu, wdzięczność wobec trudu pracy nauczycieli i rodziców. Pani Starosta Beata Hanyżak i Pan Paweł Mordal - absolwenci naszego liceum, składając młodzieży życzenia, zwracali uwagę na wartości wynoszone ze szkoły i fakt,aby absolwenci zawsze z radością wracali do swojej Alma Mater.

W imieniu uczniów serdecznie pożegnała maturzystów Wiktoria Wykrota z kl.2D, a w imieniu absolwentów wystąpiły: Natalia Bartkowiak i Dominika Telak z byłej 3D.

Uroczystość zakończyła prezentacja multimedialna z zabawną opowieścią o każdej z klas maturalnych, przygotowana przez uczniów z klasy 2A i 2D.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy, dziękujemy rodzicom i nauczycielom. Maturzystom życzymy pomyślnego zdania egzaminów, optymizmu i wiary we własne możliwości. Trzymamy kciuki!