III Powiatowy Turniej Szkół w Rummikub

12 kwietnia 2024r.odbył się w naszej szkole finał III Powiatowego Turnieju Szkół w Rummikub. Niezmiennie nas cieszy, że w każdej kolejnej edycji konkursu bierze udział coraz więcej szkół z naszego powiatu. W tym roku szkolnym gościliśmy 16 szkół. Uczniowie starsi grali z młodszymi, ponieważ w tej grze nie ma znaczenia wiek, ale umiejętność logicznego myślenia. Jak co roku swój turniej rozegrali również opiekunowie uczestników, wśród których pierwsze miejsce uzyskała pani Agnieszka Garbacz (Szkoła Podstawowa im. Józefa Gibowskiego w Grzebienisku). Wśród uczniów cztery pierwsze miejsca zdobyli: I m. Olga Spychała (Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach), II m. Maja Koput (I Liceum Ogólnokształcące im.ks.Piotra Skargi w Szamotułach), III m. Franciszek Piosik (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi), IV m. Dominik Łuczak (Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach). W przerwie konkursu wszyscy mogli posilić się drożdżówkami i pograć w inne gry udostępnione dla uczestników. Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu Powiatu Szamotulskiego, mogliśmy obdarować zwyciezców wspaniałymi nagrodami, za co serdecznie dziękujemy. Nasz turniej nie odbyłby się też bez wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, by razem z nami stworzyć zawodnikom dobre warunki do grania oraz serdeczną atmosferę.

Wszystkim uczniom gratulujemy i cieszymy się, że wybierają taką formę spędzania wolnego czasu, a nauczycielom dziękujemy za wspieranie uczniów i przygotowanie eliminacji szkolnych.

Do zobaczenia w kolejnej edycji!

Renata Popowska, Katarzyna Serba - organizatorki turnieju