Książka papierowa czy elektroniczna?

Uczniowie naszej szkoły wraz z bibliotekarką, Dorotą Dekiert wzięli udział w obchodach XXI Tygodnia Bibliotek. Młodzież włączyła się do dyskusji na temat zalet i wad książki papierowej i elektronicznej. W projekcie zaangażowali się również lokalni młodzi autorzy: Karolina Zielińska i Robert Batory.

Panel poprowadziła Magda Prętka, bibliotekarka w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, na początek pytając uczestników, kiedy książka zagościła w ich życiu, jakie mają z nią najwcześniejsze wspomnienia?

Z naszej szkoły panelistkami były: Maria Bąk, Zuzanna Szudera oraz Małgorzata Skrzypek.

Prowadząca pytała o ulubioną formę książki, wady i zalety książki papierowej, ebooków czy audiobooków oraz czy paneliści wyobrażają sobie, że książka papierowa kiedyś „umrze”. Dyskusja interesująco przedstawiała różne punkty widzenia, ale podsumowując i pytając na zakończenie uczestników panelu oraz publiczność, większość opowiedziała się za… książką papierową.