Drużynowy konkurs matematyczno-informatyczny KOALA

Patronat merytoryczny nad konkursem sprawują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Konkurs został objęty też patronatem honorowym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W pierwszym etapie startowały 33 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 25 drużyn z gimnazjów z Poznania i Wielkopolski. W półfinale wzięły udział dwie drużyny z liceum oraz jedna z gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi. Półfinał zakończył się sukcesem dla drużyny 314 Promili Logiki. Znalazła się wśród trzech najlepszych grup licealnych, które zmierzą się w meczu bezpośrednim na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Zawody odbędą się 14 kwietnia 2018 r.

Drużynę 314 Promili Logiki tworzą: Paweł Filipiak, Kamil Niżnik, Jan Lorkiewicz i Mikołaj Żurawski z klasy IIa.