DZIEŃ KANADY

W ubiegłym tygodniu, a dokładnie 6 czerwca uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na kolejny dzień tematyczny. Tym razem świętowaliśmy wspólnie DZIEŃ KANADY , najważniejsze kanadyjskie święto narodowe (obchodzone 1 lipca). Dzień ten zorganizowała klasa 1D wraz z wychowawcą - p. Emilią Janicką oraz dobrym duchem naszej klasy – p. Sylwią. Impreza ta miała na celu zapoznanie młodzieży z kulturą, kuchnią i zwyczajami tego przepięknego i jakże rozległego kraju anglojęzycznego (dla przypomnienia: to drugie co do wielkości państwo na świecie ;)

Podczas przerw młodzież mogła delektować się popularnymi w Kanadzie przysmakami, takimi jak: garlic fingers, butter tarts, strawberry tart, Canadian nuts muffins, Canadian cinnamon rolls czy ciasteczkami w kształcie klonowego liścia. Młodzież miała też szanse zapoznać się z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi Kanady, znajdującymi się na szkolnych korytarzach, a wszystko to przy dźwiękach hitów kanadyjskich artystów.

Uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość obejrzenia wystawy przygotowanej specjalnie na tę okazję przez klasy 1D, 3gA, 2A oraz 1BE. Wystawa prezentuje plakaty poświęcone Kanadzie, będące efektem prac projektowych dotyczących m. in. symboli, ciekawostek, sławnych ludzi, miast i atrakcji turystycznych, stereotypów oraz kuchni.

Przedstawicieli klas zaproszono także tradycyjnie do wzięcia udziału w quizie tematycznym, w którym musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi kultury , zwyczajów i historii.

Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę J

Do zobaczenia!