Relacja ze szkolnego Festynu Rodzinnego

Pierwszy Szkolny Festyn Rodzinny oraz wyprzedaż garażowa przy Zespole Szkół nr 1 na Mickiewicza 9.

30 września pogoda zachęcała do przebywania na świeżym powietrzu. To był dobry moment na odwiedzenie Festynu u Skargi. Wielu mieszkańców Szamotuł skorzystało z tej okazji i nie żałowali ani sekundy. Poza możliwością wyzbycia się z domu niepotrzebnych staroci i zasilenia kasy pieniędzmi zarobionymi na wyprzedaży garażowej, można było wziąć udział w loterii fantowej, zjeść pyszne ciasto albo talerz najlepszej na świecie grochówki. Wszystko to w szczytnym celu – pieniądze pozyskane podczas FESTYNU wspomogą chorego ucznia naszej szkoły.

Poza udziałem w loterii czy wyprzedaży, goście Festynu mieli możność wzięcia udziału w licznych warsztatach: ceramiki, decoupage’u, krawieckich. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci – malowania buziek i kolorowych warkoczyków, a nawet magicznego proszku holi. Na obleganym stoisku z grami planszowymi goście grali wraz z instruującymi ich wolontariuszami. Złaknione nowej fryzury panie miały okazję do zmian na głowie przy stole fryzjerskim. Nie zabrakło też porad fachowców dotyczących pielęgnacji. Kolejną atrakcję stanowiły gry i zabawy dla rodzin oraz mecz siatkówki. Festyn uświetniły występy zaprzyjaźnionych tancerek ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz prelekcja na temat pielęgnacji psów.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i zapraszamy za rok ;-)

Więcej zdjęć można obejrzeć na szkolnym https://web.facebook.com/zespolszkolnr1szamotuly/