W dniu 08.11.2012 w naszej szkole przeprowadzony został szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum. W konkursie udział wzięło 21 uczestników. Do etapu rejonowego zakwalifikował się:

(nauczyciel przygotowujący: Małgorzat Kosicka-Kapłon)

W poniedziałek 17 października 2012 roku jednocześnie w dwóch salach odbywały się warsztaty chemiczne prowadzone przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.

Celem zajęć było zwiększenie zainteresowania uczniów chemią przez wdrażanie eksperymentu chemicznego techniką chemii w małej skali. Technika ta polega na pracy z niewielkimi ilościami, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu. Wymaga zastosowania nietradycyjnej aparatury.

W warsztatach wzięło udział 92 uczniów podzielonych na 4 grupy: dwie grupy gimnazjalistów, jedna grupa uczniów klas piewrszych i drugich liceum oraz jedna grupa maturzystów. Każda grupa pracowała dwie godziny lekcyjne wykonując eksperymenty w parach i rozwiązując karty pracy przygotowane przez prowadzących zajęcia.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników panie prowadzące przygotowały godzinny pokaz efektownych doświadczeń, w których stale coś wybuchało, coś sie paliło i świeciło.

06.11.2012 | 19:56

Dominujemy w powiecie w pływaniu drużynowym!

W dniu 05.11.2012 w Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym Reprezentacja gimnazjum zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Szkołę reprezentowali:

- Dawid Szmyt z klasy 2gD

Reprezentacja liceum także zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Szkołę reprezentowali:

23.10.2012 | 10:44

III nagroda i wyróżnienia w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Historia bliska".

Został ogłoszone wyniki XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Historia Bliska" .

III nagrodę za pracę "To jest ruch mojego życia. Jedna solidarnościowa biografia." otrzymała Halszka Łączkowska z klasy 1D. Opiekunem Halszki była Agnieszka Krygier-Łączkowska.

W tym samym konkursie II wyróżnienie za pracę zespołową "Tam ślad po mnie pozostał..." otrzymali:
Aleksandra Ławniczak z klasy 3D i Wojciech Rzepiński z klasy 3D. Zespołem opiekowała się Wiesława Araszkiewicz.

23.10.2012 | 10:34

Nasi uczniowie w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego!

W dniu 19.10.2012 w naszej szkole przeprowadzony został szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum. W konkursie udział wzięło 27 uczestników. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

- Mariusz Ulewak z klasy 3gC, z wynikiem 40/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Ewa Stanke)

- Miron Suterski z klasy 3gA, z wynikiem 40/50 pkt,

- Ada Maryniaczyk z klasy 2gA, z wynikiem 39/50 pkt,
(nauczyciel przygotowujący: Beata Jankowiak)

- Filip Czerwiński z klasy 3gC, z wynikiem 38/50 pkt,

- Joanna Michałowska z klasy 3gC, z wynikiem 37/50 pkt,

- Krzysztof Krupa z klasy 3gB, z wynikiem 37/50 pkt,

23.10.2012 | 10:21

Piąte miejsce dziewcząt, dziesiąte chłopców! Wyniki finału wojewódzkiego XIV Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych!

W dniu 12.10.2012 w Poznaniu odbył się finał wojewódzki XIV Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewczęta zajęły czwarte miejsce . Naszą szkołę reprezentowały:

23.10.2012 | 10:12

Piąte miejsce dziewcąt! Wyniki finału wojewódzkiego XIV Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych!

W dniu 12.10.2012 w Poznaniu odbył się finał wojewódzki XIV Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewczęta zajęły piąte miejsce . Naszą szkołę reprezentowały:

23.10.2012 | 9:52

Dziewczęta najlepsze w Wielkopolsce! Wyniki finału wojewódzkiego XIV Licealiady w Lekkiej Atletyce!

W dniu 09.10.2012 w Poznaniu odbył się finał wojewódzki XIV Licealiady w Lekkiej Atletyce Dziewczęta drużynowo zajęły pierwsze miejsce , powtarzając zeszłoroczny sukces. Naszą szkołę reprezentowały:

- Jagoda Kaczmarek z klasy 3C (100m; 12,73s; II miejsce)
- Aleksandra Pawełczyk z klasy 1A (100m; 13,80s; IX miejsce)
- Adrianna Zielińska z klasy 2B (200m; 27,10s; I miejsce)
- Beata Kaczmarek z klasy 3B (100m; 27,97s; V miejsce)
- Adrianna Janowicz z klasy 2B (400m; 58,26s; I miejsce)
- Anna Tabaczewska z klasy 3B (400m; 63,77s; VI miejsce)
- Sandra Jankowiak z klasy 2A (skok w dal; 5,03m; III miejsce)
- Agnieszka Brzozowska z klasy 2B (skok w dal; 4,90m; VI miejsce)
- Jagoda Stasiak z klasy 2B (skok wzwyż; 140cm; VI miejsce)
- Aleksandra Brzozowska z klasy 2B (skok wzwyż; 140cm; VII miejsce)
- Sztafeta 4x100m (52,58s; II miejsce) w składzie:
- Jagoda Kaczmarek z klasy 3C
- Aleksandra Pawełczyk z klasy 1A
- Sztafeta 4x400m (4:07,32s; I miejsce) w składzie:

Chłopcy drużynowo zajęli dziesiąte miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:

- Konrad Walkowiak z klasy 3F (400m; 57,81s; XIII miejsce)
- Mateusz Lorkiewicz z klasy 3A (400m; 57,85s; XIV miejsce)
- Jacek Nowak z klasy 2A (skok w dal; 6,04m; IX miejsce)
- Hubert Florkiewicz z klasy 3A (skok wzwyż; 155cm; XV miejsce)
- Robert Stawny z klasy 3B (pchnięcie kulą; 12,70m; XII miejsce)
- Mikołaj Jaworski z klasy 3D (rzut oszczepem; 44,22m; VI miejsce)
- Sztafeta 4x100m (47,31s; X miejsce) w składzie:
- Dominik Grzeszkowiak z klasy 2F
- Jędrzej Zarzycki-Jezierski z klasy 2F
- Dawid Śmigielski z klasy 3A
- Sztafeta 4x400m (3:47,40s; IX miejsce) w składzie:

09.10.2012 | 14:10

Laura Szmyt (1B) i Sebastian Rosa (2B) zajęli drugie miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej, oraz VIII w finale wojewódzkim!

W dniu 17 września 2012 odbyła się w Szamotułach Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. Nasza drużyna w składzie:

- Laura Szmyt z klasy 1B
(nauczyciel przygotowujący: Leszek Wlazik)

- Sebastian Rosa z klasy 2B

- Kamil Terlecki uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach

zajęła drugie miejsce i zakwalifikowała się do funału wojewódzkiego.

W finale wojewódzkim, który się w Ratajach, k. Chodzieży drużyna zajęła 8 miejsce.

24.09.2012 | 21:37

Lekcja chemii "Ropa naftowa" - PKN ORLEN.

W poniedziałek 17 września 2012 roku uczniowie klas 2gA, 2gB oraz 3gC wzięli udział w lekcji chemii "Ropa naftowa" realizowanej w ramach projektu prowadzonego pod patronatem PKN ORLEN.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest ropa naftowa pod względem chemicznym, jak ją wydobywamy, co można z niej wyprodukować.
Zobaczyli na czym polega proces destylacji na przykładzie rozdzielenia mieszaniny wody i denaturatu.
Z prezentacji multimedialnej wykorzystanej na lekcji gimnazjaliści poznali miejsca występowania złóż ropy na świecie i w Polsce.
Na zakończenie najaktywniejsi uczniowie otrzymali płyty z filmem o ropie naftowej
Prowadzący też zachęcali do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Stacja paliw XXII wieku".