Aktualności

31.01.2024 | 21:45

Wystawa „Młodość moich Dziadków”

W tygodniu gdy świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole pojawiła się wystawa „Młodość moich Dziadków” Klasy 1C1, 2A i 2B pracowały nad tym by lepiej poznać czasy, gdy ich dziadkowie byli w wieku zbliżonym do ich samych. Rozmowy z babcią, dziadkiem przyniosły mnóstwo ciekawych informacji i wspomnień. Poszukiwania wiadomości na temat życia codziennego stworzyły obraz rzeczywistości PRL. Uczniowie postanowili podzielić się tym , nad czym pracowali ze swoimi kolegami i rodzicami. Na wywiadówkach rodzice mogli zobaczyć, jakie ciekawe aktywności podejmują ich dzieci w szkole. Z kolei uczniowie wraz z wychowawcami mogą poznawać wystawę wspierając się przygotowanymi dla nich kartami pracy.

31.01.2024 | 21:44

Projekt IPN

W styczniu uczniowie biorący udział w projekcie IPN „Łączka i inne miejsca poszukiwań” wzięli udział w kolejnych warsztatach. Tym razem zajęcia prowadziła pani antropolog wyjaśniając tajniki pracy trudnej, ale bardzo ważnej w procesie poszukiwania ofiar nazizmu i stalinizmu. Okazało się, że analiza szczątków osób poszukiwanych wymaga wielu działań i kompetencji o czym przekonali się uczniowie, którzy musieli taką analizę w oparciu o zgromadzony materiał przeprowadzić.

27.01.2024 | 15:25

Piątkowa noc filmowa w Skardze

W nocy z piątku na sobotę (26/27 stycznia) grupa "pasjonatów szkoły" i filmów zaopatrzona w śpiwory, kocyki i przede wszystkim dobry humor nocowała w murach Skargi. Cztery sale lekcyjne zamieniły się w niezwykłe miejsca. Uczniowie klas I –IV razem z DRUŻYNĄ PIERŚCIENIA ruszyli na niezapomnianą misję, ścigali się na torze AUTAMI, tańczyli w rytm ABBY, nucąc piosenki MAMMA MIA, biegali z FORRESTEM GUMPEM, poznawali NIEZWYKŁE ZWIERZĘTA.

Posileni pizzą, herbatą i kawą młodzież o północy zatańczyła belgijkę, "kaczuchy" i inne hity. W przerwach między seansami graliśmy w planszówki i rozmawialiśmy o życiu. O świcie zjedliśmy wspólne śniadanie, posprzątaliśmy i pożegnaliśmy szkołę do poniedziałku.

26.01.2024 | 14:17

31. Olimpiada Zdrowia PCK

W dniu 23. 01. 2023roku odbył się Rejonowy Etap 31. Olimpiady Zdrowia PCK. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Gołębiewska z kl. 3C. Zosia wykazała się imponującą wiedzą na temat szeroko rozumianego zdrowego stylu życia i zajęła 1 miejsce. Będzie reprezentować powiat i naszą szkołę na etapie okręgowym.

Gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów!

25.01.2024 | 10:00

“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

Drodzy uczniowie i rodzice!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu:

“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”


Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’

TERMIN AKCJI: 22.01. – 02.02.2024r.

MIEJSCE AKCJI: teren przy szkole za pojemnikami do segregacji śmieci

images.pngPARTNERZY AKCJI:

images.jpg

OPERATOR AKCJI:

GREEN OFFICE ECOLOGIC Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-074, ul. Trębacka 4

KONTAKT TELEFONICZNY w godz. 8:00 - 16:00: +48 669-482-511 oraz 83 341 75 94 wew. 23;

E-MAIL: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

UWAGA! NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.

25.01.2024 | 9:58

NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE….

We wtorek 23 stycznia br na zajęciach filmowych analizowaliśmy francuski komediodramat Nietykalni z 2011 roku w reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana. W głównych rolach występują: François Cluzet i Omar Sy.

Film został okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku 2011 we Francji, zdobywając 52% głosów w sondażu przeprowadzonym przez Fnac.

Fabuła oparta jest na autentycznej historii. Pierwowzorem, postaci Philippe'a, jest Philippe Pozzo di Borgo, a Drissa – Abdel Yasmin Sellou. Pozzo uległ wypadkowi w 1993, a rok później do pracy przyjął Sellou.

Film ma w sobie coś dobrego, jest bezpretensjonalny, lekki, przepełniony humorem, ale też pokazuje nam wiele bardzo ważnych rzeczy. Po pierwsze uczy nas tego, że każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Nie powinniśmy oceniać nikogo po pozorach, ponieważ nie znamy jego doświadczeń ani przeżyć.

25.01.2024 | 9:54

53. Ogólnopolska Olimpiada Biologiczna

W dniu 20.01.2024r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się zawody II stopnia 53. Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej dla szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Piwowarczyk z kl.IIG1 oraz Mikołaj Raś z kl. IVC, którzy na zawodach I stopnia uzyskali wysoki wynik z testu i wykonali pracę badawczą zaakceptowaną przez Komitet Okręgowy.

Gratulujemy Oliwii i Mikołajowi dotychczasowych osiągnięć!

Trzymamy wszyscy za nich kciuki i mamy nadzieję, że będą mogli reprezentować swoją wiedzę biologiczną na etapie centralnym

21.01.2024 | 13:28

Brązowa Tarcza w Rankingu Perspektyw

Z wielką przyjemnością informujemy, że po raz kolejny nasze liceum zdobyło Brązową Tarczę w Rankingu Perspektyw. Sukces wynika ze współpracy nauczycieli, uczniów, ich wyników oraz rodziców i władz samorządowych, dbających o dobre warunki pracy. Cieszymy się i dziękujemy!

16.01.2024 | 19:44

W 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

12 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży klas I F, II F i III F z regionalistą i pasjonatem lokalnej historii, panem Jerzym Wachowiakiem.

Spotkanie było kontynuacją działań, upamiętniających 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W grudniu 2023 roku uczniowie przygotowali wystawę o tym wydarzeniu historycznym. Nasz gość przybliżył sylwetki Szamotulan uczestniczących w powstaniu. Opowiadał o powstańczych losach panów Zygmunta Ciesielczyka, Zygmunta Galińskiego, Wawrzyna Rębacza, ks. Bolesława Kaźmierskiego. Przypomniał, że Szamotulanie byli obecni wśród Wielkopolan witających Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Omówił też walki powstańcze z udziałem mieszkańców Szamotuł w rejonach Wronek, Biedruska, Sierakowa, Czarnkowa.

Dzięki panu Jerzemu młodzież mogła przenieść się do dawnych Szamotuł, spacerować ulicami sprzed ponad stu lat i zobaczyć oczami wyobraźni ówczesną salę Sundmanna, Ognisko, czy dawne targowisko miejskie. Dowiedzieć się, jaką rolę w przygotowaniu do powstania odegrało ówczesne Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Relacja naszego gościa wzbudziła ciekawość wśród słuchaczy, co można było zauważyć po pytaniach ze strony uczniów o wydarzenia sprzed wieku.

07.01.2024 | 10:32

Noc filmowa w Skardze

Zapraszamy na noc filmową w Skardze. Zapisy w bibliotece do 12.01.

Zapraszamy!